Göz Altı Morlukları Neden Olur? Nasıl Geçer?

by [email protected]

Sağlıklı, canlı ve aydınlık bir göz çevresi, güçlü ve etkileyici bakışlara sahip olmanızda oldukça önemlidir. Göz çevresi bakımı hassas bir bölge olması sebebi ile daha fazla özen ister. Göz çevresinde oluşan kırışıklık, morluklar,  renk eşitsizlikleri çok sayıda faktör ile oluşabilir. Genetik faktörler, uykusuzluk, stres, beslenme gibi etkenler göz çevrenizin yorgun ve cansız görünmesine neden olabilir. Yoğun ve güçlü bir göz çevresi bakımı ile aydınlık ve canlı bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. Hayalinizdeki pürüzsüz göz çevresi görünümüne sahip olmak için yapılması gerekenlere, göz altı morluklarından kurtulma yöntemlerine birlikte göz atalım.

Göz Altı Morlukları Neden Olur? 

Göz altı morlukları yorgun görünüm olarak da adlandırılır. Bunun sebebi de kuşkusuz ki en büyük etkenin yorgunluk ve uykusuzluk olmasıdır. Göz altı morluklarına sahipseniz uyku düzeninizi gözden geçirmeniz gerekir. Kaliteli bir uyku düzeni ile göz altı morluklarınızdaki değişimi hızla fark edebilirsiniz. 

Beslenme de göz altı morluklarının önemli bir sebebidir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları göz çevrenizde morluklar ve koyu halkalar oluşmasına neden olacaktır. Göz altı morlukları ve koyu halkalardan şikayetçiyseniz beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenin, bol su tüketimine önem vermenin zamanı gelmiş demektir. 

Göz altı morluklarının yanı sıra göz çevresindeki ince çizgiler ve kaz ayağı görünümü de daha yorgun ve güçsüz bakışlara neden olur. Bu nedenle göz çevresi bakımında kırışıkların oluşumunu engellemek gerekir. Zamana meydan okumak için bolca vitamin ve mineral almanız gerekir. Aynı zamanda etkili bir göz çevresi bakım rutinine sahip olmak, kırışık oluşumunu engellemenize yardımcı olacaktır. 

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları, koyu halka görünümü ve göz altı renk eşitsizliklerinden kurtulmak için ilk adım, günde en az 8 saat derin uyuduğunuzdan emin olmaktır. İyi bir uyku rutininin göz altı görünümünüzde yarattığı değişikliğe inanamayacaksınız. Bol sıvı tüketimi de göz altı görünümünü iyileştirmek için, göz altı morluklarını gidermek için etkili bir çözümdür. Sebze ve meyve tüketimini arttırmak ve günde en az 2 litre su içmek göz çevresi bakımınıza katkı sağlayacaktır. 

Bunun yanı sıra göz çevrenizin derinlemesine nemlenmeye ihtiyacı vardır. Nemli göz çevresi her zaman daha aydınlık ve ferah görünecektir. Göz altı morluklarını önlemenin en önemli adımı yoğun nemlendirici göz altı kremleri kullanmaktır. Soğuk uygulamalar, serinleten göz altı maskeleri de canlandırıcı etkiye sahiptir. 

Göz Çevresi Bakım Önerileri

Göz çevresi bakımında en önemli adım doğru ve yoğun göz altı kremini bulmaktır. Nemlendirici etkisi yüksek olan göz altı kremleri, yoğun göz altı morlukları ve koyu halkalar için idealdir. Göz altı kremlerini uygularken, göz çevrenize nazik davranmanız gerekir. Kreminizi tampon hareketlerle, cildinize zarar vermeden uygulamanız gerekir. Kremi yaymak yerine nokta nokta dokunarak cildinize yedirmeniz tavsiye edilir. Göz çevresi bakım kremleri sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kez uygulanmalıdır. 

Soğuk uygulamalar da göz altı morlukları için idealdir. Göz altı morlukları için kullandığınız kreminizi veya göz altı maskelerinizi buzdolabında bekleterek kullanabilirsiniz. Güne başlarken bir parça buzu bir havluya sararak göz çevrenize uygulayabilir, bu sayede hızla canlı ve aydınlık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz çevresi bakım kremleri ve en etkili cilt bakım ürünleri için Luis Bien ürünlerini tercih edebilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment