Cilt Lekeleri İçin Bakım Önerileri

by [email protected]

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte cilt lekelerinden şikayetçi olan hanımların sayısı da hızla artıyor. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve güneşten korunmayı ihmal ettiyseniz cildinizde hızla lekeler oluşmaya başlayacaktır. Aynı zamanda akne ve sivilceler, yanlış ürün kullanımı, yanlış beslenme, hormonal değişiklik ve genetik yatkınlık gibi farklı etkenler de cildinizde leke oluşumuna neden olabilir. Doğru ve düzenli bir cilt bakım rutini ile cildinizdeki lekelerden kolayca kurtulabilir, yeni leke oluşumunun önüne geçebilirsiniz. 

Cilt Lekeleri Nasıl Oluşur? 

Cilt lekelerinin oluşmasındaki en büyük etken yoğun güneş ışığına maruz kalınmasıdır. Bunun yanı sıra uzun süreli kalan akneler, hormonal değişimler ve genetik yatkınlık gibi sebepler cilt lekesi oluşumuna neden olmaktadır. Eğer lekeli veya lekelenmeye eğilimli bir cilde sahipseniz mutlaka düzenli bir leke karşıtı cilt bakım rutini uygulamanız gerekmektedir. Cilt lekeleri için kremler, maskeler, serumlar ve asitleri dahil edeceğiniz bir bakım rutini ile cildinizi leke görünümünden arındırabilirsiniz. Cilt lekeleri için doğal çözüm arıyorsanız Luis Bien’in doğal içerikli cilt lekeleri için kremini deneyebilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekeleri tedavisine başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey, cildinizi yüksek koruyucu bir güneş kremi ile yaz kış korumaktır. Güneş kreminin düzenli kullanımının yanı sıra iyi bir cilt bakım rutinine ihtiyacınız var. Lekeli bir cilde sahipseniz mutlaka cilt lekeleri için serum kullanımı tavsiye edilmektedir. Yoğun bakım sağlayan serumlarınızı, leke kremleri ve lekeler için maskelerle destekleyebilirsiniz. 

Cilt lekeleri neden olur sorusunun bir diğer yanıtı ise kuşkusuz ki aknelerdir. Akneli ciltlere düzenli akne tedavisi uygulanmadığı zaman akne ve sivilce lekeleri oluşur. Peki bu cilt lekeleri nasıl geçer? Akne tedavisi sonrası kalan akne lekeleri için peeling etkili ürünler tercih edilmelidir. Cilt lekeleri tedavisinde peeling serumlar ve peeling etkili kremler en sık başvurulan yöntemlerdir. Ciltteki ölü deri arındırılarak lekelerin giderilmesini hedefleyen bu bakımı cilt beyazlatıcı ürünlerle destekleyebilirsiniz. 

Cilt Lekeleri için Bakım Önerileri

Lekeli bir cilde sahipseniz sizler için eşsiz bir cilt bakım koleksiyonu önerimiz olacak. Cildinizi lekelerden arındırmak için ihtiyacınız olan bu ürünleri rutininize ekleyerek cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. 

Peeling Serum

Cilt lekeleri tedavisinde ilk adım nazik bir peeling kullanımıdır. Cilde zarar vermeden maksimum seviyede peeling etkisi yaratan serumlar kullanarak lekeli görünümü kısa sürede azaltabilirsiniz. Cilt lekelerinin tedavisinde asit içeren, cilt lekeleri için serum kullanarak en etkili sonucu alabilirsiniz. 

Leke Kremi

Cildinizdeki lekelerin rengini açmak ve giderek görünümünü azaltmak için leke kremlerini mutlaka bakım rutininize eklemeli ve günde 1 kez kullanmalısınız. Cilt lekeleri için krem tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de ürünün doğal içerikli olmasıdır. Cilt lekelerine doğal çözüm olan Luis Bien leke kremini mutlaka deneyin. 

Cilt Beyazlatıcı Krem

Eğer koyu ve kahverengi cilt lekelerine sahipseniz leke tedavisinin yanı sıra cilt beyazlatıcı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede cilt lekelerinizin daha hızlı kaybolduğunu ve cildinizde renk eşitliği sağlandığını kısa zamanda fark edebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment